A német Vodafone több mint egymillió régi mobiltelefon-készüléket hasznosít újra, amelyeket Ghánában, Nigériában és Kamerunban használtak. A hírt a Greenfo közölte ma reggeli kiadásában. Az ENSZ adatai szerint az elektronikai hulladékok jelentik a leggyorsabban növekvő háztartási hulladéktípust: 2019-ben rekordmennyiségű, 53,6 millió tonna e-hulladék keletkezett világszerte, ami öt év alatt 21 százalékos növekedést jelent. Andreas Laukenmann, a németországi Vodafone részlegvezetője szerint azonban az újrahasznosítás nem elég, ugyanilyen fontos lenne a készülékek élettartamának növelése. Az Index a hír kapcsán rögzíti a tényt, hogy a már használaton kívüli készülékek aranyat, ezüstöt, rezet és kobaltot tartalmaznak.