A szelektív szigetek napja leáldozóban van – állapítja meg a Civishír tegnap déli kiadásában Krajnik Ildikó. Mint Hájos Tiborra, a PMR Kft. értékesítési vezetőjére hivatkozva írja, gyakran válnak ugyanis illegális hulladéklerakóvá. Hogy a szigetek egyáltalán szóba kerülnek, az annak köszönhető, hogy a Civishír egy nagy, klasszikus kifejezéssel élve egész kolumnás anyagot közöl Krajnyik tollából a szelektív hulladék debreceni feldolgozásáról. Az AKSD Kft. Vértesi úti telephelyén tett látogatás során például szóba kerül a holland gyakorlat is, ahol föld alatti hightech gyűjtőszigetek működnek kis bedobónyílással, és a lakosok voucher kártyával gyűjtik a jóváírásokat a szabályos szelektálásért.
Vajha egyszer a BAMA is közölne hasonló riportot regionális központunkról…