A Tolna megyei kisváros, Bátaszék hulladék-helyzete a napi sajtó egyik bulvár témája ma. Több internetes újságban is olvasható (a tolnataj.eu Ritter Péter által jegyzett cikkére hivatkozva), hogy az önkormányzat önerőből képtelen fölszámolni a több ezer köbméter, illegálisan lerakott hulladékot, amely mára jószerével elborítja a települést. Az újságíró reménybeli pályázati sikerekben bizakodik. Olyan pályázatéban, amelyet a város egyelőre be sem adott. Az eredeti cikk itt olvasható el:
A helyzetről négyperces kisfilmet forgatott a Tolnatáj Televízió, ide kattintva ez is megtekinthető: