Több hazai napilap illetve magazinok aktuális kiaása is fölfigyelt a hírre, hogy a tervek szerint az 1,6 millió lakosú Barcelona a hulladékmegelőzési, újrafelhasználási és újrahasznosítási intézkedések széles skálájával az egyik legnagyobb, nulla hulladékstratégiát megvalósító európai várossá válik hamarosan. A katalón metropolisz külön stratégiát dolgozott ki a fejlesztésekhez, széleskörűen együttműködve mind a helyi közösséggel, mind a különböző érdekelt felekkel a hulladékmentes átállás elősegítése érdekében. Barcelona és München ugyanis hivatalos kötelezettségvállalást írtak alá, így ők lesznek a legnagyobb európai városok, amelyek megkapják a tanúsítványt hulladékmentességükről. Az alapcikk a nemzetközi magazin, a moderndiplomacy oldalain érhető el, A szerkesztőség által jegyzett írás megszólaltatja a két város polgármesterét, Ada Colaut és Dieter Reitert valamint a közreműködő szervezetek vezetőit és Kaisa Karjalainent, a Mission Zero Academy menedzserét. A hazai források közül a Dél-Kom Sajtófigyelő a greenfo vagy a demédia összeállításait ajánlja. Mindkettő átveszi egyébként a greendex eredeti beszámolójában szereplő írországi helyzetelemzést is.