Fesztiválokon, nagyobb rendezvényeken Baranyában is egyre többször találkozhatunk betétdíjas, visszaváltható repoharakkal – az italokat kizárólag ebben szolgálják fel. Elterjedésük az egyszer használatos műanyag termékek korlátozásának köszönhető. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) szakemberei idei nyári szezonális ellenőrzéseik során külön figyelmet szenteltek a repoharak kezelésének.
– Alapszabály, hogy a vendég által használt poharat a kiszolgálópultban újratölteni nem szabad, minden esetben tisztát kell biztosítani – hívja fel a figyelmet közleményében a hatóság. Ennek fő oka, hogy a visszakerülő pohár potenciális szennyezőforrás lehet, például, ha a fogyasztó kézhigiéniája nem megfelelő. A NÉBIH-közlemény hátteréről és a repoharak újrahasznosításáról címlapsztori keretében értekezik mai kiadásában az Új Dunántúli Napló és a BAMA.