Az Európai Bizottság intézkedéseket fogadott el annak érdekében, hogy hatékonyabban védje a lakosságot azbesztszennyezés ellen, és biztosítsa az egészségkárosító anyag kivonását a környezetből – adta hírül ma reggel a Don’t waste it. A bizottság jogalkotási javaslatot terjeszt elő, és a tagállamokat nemzeti azbesztmentesítési stratégiák kidolgozására kéri fel. A testület ezenkívül felülvizsgálja az építési és bontási hulladék kezelésére vonatkozó uniós protokollt. Miért? – kérdezhetnék olvasóink. A hazai hulladékmagazin szerkesztőségi cikke erre is magyarázatot ad: Az EU-ban a foglalkozási eredetű rákos megbetegedések mintegy 78 (!) százaléka az azbeszthez köthető. Becslések szerint jelenleg 4,1-7,3 millió munkavállaló van kitéve azbesztszennyezésnek, 97 százalékuk az építőiparban, 2 százalékuk pedig a hulladékgazdálkodásban dolgozik.