Közismert, hogy a hulladékok szelektív gyűjtésével jelentős energiát takarítunk meg, ráadásul környezetkímélő módon – handsúlyozta Pernecker Dávid a PécsMa felületén, az újrapapír világnapja alkalmából megjelent cikkében. Érdemes azokat a termékeket előnyben részesíteni, amelyek a szelektív hulladékgyűjtést követő újrahasznosításból keletkeznek. Ilyen például az újrapapír is, ami a papírhulladékból készült papír. Egy tonna papír újrahasznosításával 31 fa kivágása kerülhető el, továbbá 4000 kWh energia, 270 liter kőolaj és 26.000 liter víz takarítható meg. Ezen kívül 3,5 köbméternyi hely marad szabadon a hulladéklerakókon. A világon évente több mint 300 millió tonna, azaz fejenként átlagosan 48–50 kilogramm papírt használunk fel. Magyarországon az egy főre eső éves papírfogyasztás 60-70 kilogramm. Az újrahasznosított papír a hagyományos, famentes papírhoz képest 65 százalékos energia megtakarítást eredményez, 35 százalékkal csökkenti a vízszennyezést és 74 százalékkal a levegőszennyezést.
Az írás további adatokkal, érdekességekkel, tudnivalókkal, a gyűjtésre és a felhasználásra vonatkozó hasznos tanácsokkal is szolgál.
https://www.pecsma.hu/zoldzona/a-feher-papir-nem-tisztabb-a-szurkenel/