A hulladékgazdálkodásra vonatkozóan is konkrét javaslatokkal él a Magyar Nemzeti Bank Fenntartható egyensúly és felzárkózás címen bemutatott, a magyar gazdaság helyzetének javítását célzó144 pontos programcsomagja, vette észre a Don’t waste it. A Zöld átállás és energiamix javítása pontban (164. oldal) szerepel célként a hulladéktermelés visszafogása, újrahasznosítás növelése, mint a körforgásos gazdasághoz vezető út néhány lépése. Érdekes a rezsicsökkentés megfaragására vonatkozó javaslat is, idézzük: Javasoljuk a hulladékszállítási díj differenciálását az egy főre jutó hulladék és a hulladékszállítás heti alkalmainak száma alapján. Az évente fejenként 364 kilogramm (magyar átlag) feletti lakossági hulladékmennyiség elszállítása kerüljön a jelenlegi díj 1,5-szeresébe. A hetente második hulladékszállítási alkalom után az ürítési díj emelkedjen 20 százalékkal. Előbbre hoznák a betétdíj bevezetését is, idézzük: Javasoljuk a betéti díjas rendszer mihamarabbi bevezetését finn vagy német mintára. Megfontolandó a 2023. júliusi bevezetési dátum előrehozása. ( A német mintát, szó szerint így, Matolcsy György már nemzetgazdasági miniszter korában, a baleseti adó bevezetésekor emlegette. Később kiderült, hogy nincs német minta.)

Az e-hulladék hasznosítására vonatkozó kitételek az anyagban pontatlanok és az azokhoz csatol ábra is rossz, rögzíti a Don’t waste it. A szakportál szerkesztőségi cikke néhány további pontatlanságot is helyre tesz.