Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Az MNB faragna a rezsicsökkentésen és előre hozná a betétdíjat | Dél-kom Intranet


A hulladékgazdálkodásra vonatkozóan is konkrét javaslatokkal él a Magyar Nemzeti Bank Fenntartható egyensúly és felzárkózás címen bemutatott, a magyar gazdaság helyzetének javítását célzó144 pontos programcsomagja, vette észre a Don’t waste it. A Zöld átállás és energiamix javítása pontban (164. oldal) szerepel célként a hulladéktermelés visszafogása, újrahasznosítás növelése, mint a körforgásos gazdasághoz vezető út néhány lépése. Érdekes a rezsicsökkentés megfaragására vonatkozó javaslat is, idézzük: Javasoljuk a hulladékszállítási díj differenciálását az egy főre jutó hulladék és a hulladékszállítás heti alkalmainak száma alapján. Az évente fejenként 364 kilogramm (magyar átlag) feletti lakossági hulladékmennyiség elszállítása kerüljön a jelenlegi díj 1,5-szeresébe. A hetente második hulladékszállítási alkalom után az ürítési díj emelkedjen 20 százalékkal. Előbbre hoznák a betétdíj bevezetését is, idézzük: Javasoljuk a betéti díjas rendszer mihamarabbi bevezetését finn vagy német mintára. Megfontolandó a 2023. júliusi bevezetési dátum előrehozása. ( A német mintát, szó szerint így, Matolcsy György már nemzetgazdasági miniszter korában, a baleseti adó bevezetésekor emlegette. Később kiderült, hogy nincs német minta.)

Az e-hulladék hasznosítására vonatkozó kitételek az anyagban pontatlanok és az azokhoz csatol ábra is rossz, rögzíti a Don’t waste it. A szakportál szerkesztőségi cikke néhány további pontatlanságot is helyre tesz.