Meglepő közléssel szembesülhettek a hét végén a Femina magazin olvasói: a magyarok ötven százaléka, még ha szelektívn gyűjti is a hulladékot, nem tudja, hogy azzal mi történik. A cikk a Minden Doboz Visszajár program szervezői.által megrendelt közvélemény-kutatás eredményein alapszik, és olyan kijelentéseket tartalmaz, hogy a megkérdezettek 91 százaléka támogatja a végtelenszer újrahasznosítható csomagolást. Általános elvárás, hogy az állam tegyen valamit a környezetkárosító anyagok használata ellen. A magyarok több, mint fele nem tudja, mi történik a szelektíven gyűjtött hulladékkal, ám azzal tisztában van, hogy az újrahasznosított anyag érték. Magyarországon évente több mint 1 milliárd darab alumíniumdoboz kerül forgalomba csomagolóanyagként, és a Minden Doboz Visszajár program nemrég nyilvános rendezvényt is tartott Budapesten, hogy a szelektív gyűjtést népszerűsítse. Az eddigi eredmények igen szerények. Magyarországon csupán a dobozok hét százalékát gyűjtjük vissza.