Ausztriában évente 900 ezer tonnányi műanyaghulladék keletkezik, ebből 50 ezer tonnát tesznek ki az italos csomagolások. Összesen mintegy 2,5 milliárd műanyagflakont és fémdobozt “termel” a fogyasztás egy év alatt. A betétdíj bevezetése a tavaly megszavazott új osztrák hulladékgazdálkodási törvényben is szerepelt, és 2025-től meg is valósul. Huszonöt centet ér majd minden egyes darab. Részletekkel az Új szó nálunk ma reggeli kiadása szolgál.