Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Átadták a Saubermacher telephelyét Kecskeméten | Dél-kom Intranet


Negyedmilliárd forintos kormányzati támogatással megépült a hulladékkezeléssel és -hasznosítással foglalkozó osztrák érdekeltségű Saubermacher-Magyarország Kft. új, kecskeméti telephelye. A másfél milliárd forintos beruházással kialakított bázist Palkovics László technológiai és ipari miniszter adta át tegnap. Mint hangsúlyozta, a Saubermacher-Magyarország Kft. mostani fejlesztésével olyan előkezelési technológiát honosít meg, amely a hulladékok további hasznosítását teszi lehetővé. Nagy Andor, Magyarország bécsi nagykövete arról beszélt, hogy Ausztria a harmadik legnagyobb foglalkoztató Magyarországon. Hans Roth, a Saubermacher cégcsoport alapítója elmondta: hét országban már ötvenöt telephellyel rendelkeznek. Horváth Péter, a Saubermacher-Magyarország Kft. ügyvezetője kiemelte: új telephelyük mérföldkő cégük regionális jelenlétében, és nélkülözhetetlen lépés a körforgásos gazdaság gyakorlati megvalósításához. Az átadó tényét – annak jelentőségéhez mérten – valamennyi hazai napilap közli ma reggel, legalább egy mínuszos hír formájában. A leghosszabb helyszíni tudósítást az Origo oladán olvashatjuk – gyakorlatilag az MTI által tető alá hozott teljes anyagot átvették. Érdekes lehet még olvasóinkak a Kecskeméti Lapok összefoglalója. Néhány, a technológiára vonatkozó további részlet a Kecskeméti Televízió tudósításából is kiderül (szerkesztő: Hájas Barnabás).