Negyedmilliárd forintos kormányzati támogatással megépült a hulladékkezeléssel és -hasznosítással foglalkozó osztrák érdekeltségű Saubermacher-Magyarország Kft. új, kecskeméti telephelye. A másfél milliárd forintos beruházással kialakított bázist Palkovics László technológiai és ipari miniszter adta át tegnap. Mint hangsúlyozta, a Saubermacher-Magyarország Kft. mostani fejlesztésével olyan előkezelési technológiát honosít meg, amely a hulladékok további hasznosítását teszi lehetővé. Nagy Andor, Magyarország bécsi nagykövete arról beszélt, hogy Ausztria a harmadik legnagyobb foglalkoztató Magyarországon. Hans Roth, a Saubermacher cégcsoport alapítója elmondta: hét országban már ötvenöt telephellyel rendelkeznek. Horváth Péter, a Saubermacher-Magyarország Kft. ügyvezetője kiemelte: új telephelyük mérföldkő cégük regionális jelenlétében, és nélkülözhetetlen lépés a körforgásos gazdaság gyakorlati megvalósításához. Az átadó tényét – annak jelentőségéhez mérten – valamennyi hazai napilap közli ma reggel, legalább egy mínuszos hír formájában. A leghosszabb helyszíni tudósítást az Origo oladán olvashatjuk – gyakorlatilag az MTI által tető alá hozott teljes anyagot átvették. Érdekes lehet még olvasóinkak a Kecskeméti Lapok összefoglalója. Néhány, a technológiára vonatkozó további részlet a Kecskeméti Televízió tudósításából is kiderül (szerkesztő: Hájas Barnabás).