Országos sajtóhírré nőtt a tudósítás, amelyet a Ripost közölt elsőként, majd szinte kivétel nélkül átvették a napilapok: az erősödő migrációs nyomás szomorú hordaléka az Ásotthalmot elárasztó hulladék. Az elmúlt hetekben már olyan mennyiségben érkeznek a településre illegális bevándorlók, hogy tarthatatlanná vált a helyzet. Túl nagy változatosságot nem mutatnak a szeméttel borított területek. Hálózsákból és hátizsákból több ezernyi lehet a falu körül. Persze, megjelentek a guberálók is, valóságos üzlet épült az Ásotthalom körüli migránsokra. Akad, aki pénz után kutat, de olyanok is vannak, akik a jó állapotban lévő hátizsákokat gyűjtik, majd piacokon árulják őket. A Ripost eredeti tudósítását videóanyag is kiegészuítette tegnap:
A Délmagyar tegnap esete jelentkezett Ásotthalomról, falugyűlésről, ahol ugyancsak a települést elárasztó hulladék volt az elsődleges téma. Az együttlét során ordas hangok is teret kaptak. Ezeknek, bár a szemétség egyértelmű, nem ad fórumot a Dél-Kom Sajtófigyelés.