Siralmasan alacsony a műanyag hulladék újrahasznosítási aránya Magyarországon, derült ki a most közzétett európai adatokból. A csomagolási szemét kevesebb mint egyharmadát dolgozzuk fel. Az adatok alapján Litvániában kezelték a legeredményesebben a műanyag hulladékot (74%), emellett Cipruson (64%), Szlovéniában (62%) és Csehországban (59%) is a flakonok, fóliák és PET-palackok több mint felét hasznosították újra. Szlovákiában is viszonylag kedvezőek a számok, így nem csoda, hogy a hír a bumm.sk oldalon jelent meg először.
