Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Aki hulladékot éget, harci gázt ereget a családjára | Dél-kom Intranet


A Pannon Egyetem kutatási eredménye szerint a szálló porban 5 százalék a hulladékégetésből származó anyag. Ez több ezerszeresen káros az egészségünkre. Festék, műanyag és lakk égésterméke kerül a levegőbe. És ez az 5 százalék Budapesten és vidéken egyaránt megtalálható a levegőben. A Levegő Munkacsoport ehhez kapcsolódóan reprezentatív felmérést készített, amelyből az derült ki, hogy minden harmadik magyar elégeti a hulladékát, legalábbis alkalmanként. Ebben benne van az avar, de a tejesdobozok is. Az is kiderült, hogy csak az emberek 15 százaléka égeti el a hulladékát a szegénység miatt, 63 százalékuk azért éget, mert tudatlan vagy érdektelen. A témáról az ÉnBudapestem riporterei (Veress Dóri és Gellért Gábor) kérdezték Szegő Judit környezetkutatót, a Levegő Munkacsoport Környezeti Tanácsadó Irodájának munkatársát. A podcast írott változata itt olvasható el, a teljes hangfelvétel pedig itt hallgatható meg. Egyébként a címadó mondat Szegő erős kijelentéseinek egyike.