A Pannon Egyetem kutatási eredménye szerint a szálló porban 5 százalék a hulladékégetésből származó anyag. Ez több ezerszeresen káros az egészségünkre. Festék, műanyag és lakk égésterméke kerül a levegőbe. És ez az 5 százalék Budapesten és vidéken egyaránt megtalálható a levegőben. A Levegő Munkacsoport ehhez kapcsolódóan reprezentatív felmérést készített, amelyből az derült ki, hogy minden harmadik magyar elégeti a hulladékát, legalábbis alkalmanként. Ebben benne van az avar, de a tejesdobozok is. Az is kiderült, hogy csak az emberek 15 százaléka égeti el a hulladékát a szegénység miatt, 63 százalékuk azért éget, mert tudatlan vagy érdektelen. A témáról az ÉnBudapestem riporterei (Veress Dóri és Gellért Gábor) kérdezték Szegő Judit környezetkutatót, a Levegő Munkacsoport Környezeti Tanácsadó Irodájának munkatársát. A podcast írott változata itt olvasható el, a teljes hangfelvétel pedig itt hallgatható meg. Egyébként a címadó mondat Szegő erős kijelentéseinek egyike.