A Hulladékvadász honlapnak és applikációnak köszönhetően eddig több mint 10 ezer köbméter illegális hulladékot számoltak fel. A projekt nyolcezer aktív felhasználóval kalkulálhat. Kertész Balázst, a program kitalálóját kérdezte a Figyelő kolumnistája, Szigeti Hajni. Egy izgalmas kérdés és válasz ízelítőül:
– Miért nem veszélytelen önállóan nekiállni, és szemetet szedni ismeretlen területen?
– Egyrészt az egy éve működő új törvényi szabályozás miatt. Ez ugyanis kimondja, hogy ha megfogunk egy szemetet, az a mienk, és a betoppanó közteresek gondolhatják azt, hogy mi dobtuk el, fizessünk helyszíni bírságot.