Településeink légszennyezettségéért elsősorban a háztartási tüzelés és ezen belül különösen a hulladékégetés tehető felelőssé. Nincs ez másképp Budapesten sem, az Európai Bíróság már el is marasztalta Magyarországot amiatt, hogy Budapesten és környékén a légszennyezés rendszeresen túllépi az egészségügyi határértéket. Szegő Judit környezetkutató, a Levegő Munkacsoport projektvezetője most a 168 szerkesztőségi cikkében módszereket javasol a kommunális hulldék háztartási elégetésének visszaszorítására.
– Ilyen többek között a hatóságok megerősítése, a rendszeres ellenőrzés, a széles körű és hatékony szemléletformálás, valamint a rászorulók fűtési támogatása – mondta a szakértő a lapnak.