Az egykori köztársasági elnök, Áder János alapítványa, A Kék Bolygó nyerte el az észak-macedón hulladékgazdálkodás kialakítására kiírt, egymillió euró értékű uniós finanszírozású pályázatot. Az alapítvány a macedón kormány képviselőinek bemutatja a legjobb európai gyakorlatokat, továbbá részt vesz az ország számára legtesthezállóbb rendszer kialakításában. A hulladékgazdálkodási program a balkáni állam uniós csatlakozási felkészülésének keretében valósul meg, és két évig tart. A munkát magyarok irányítják, de számos európai országból vonnak be szakértőket. A részleteket a hírt elsőként felröppentő 444.hu (szerző: Czinkóczi Sándor) oldalán olvashatják el. A Telex (szerző: Sarkadi Zsolt) ezúttal beérte az MTI-hez eljuttatott közlemény kommentárral feldúsított közlésével.
