A másodlagos forrásból alapanyagot előállító, az egyszer használatos és egyéb műanyag termékeket helyettesítő készterméket gyártó, az energiahatékonysági fejlesztéseket kiszolgáló, a vízfelhasználás hatékonyságának növelését biztosító továbbá az elektromobilitást elősegítő cégek megerősítése a célja az új GINOP Plusz 1.3.1-21 (Zöld Nemzeti Bajnokok névre keresztelt) programnak. A program keretében a vállalkozásoknak lehetőségük van új eszközök, gépek beszerzésére, ingatlan-beruházás megvalósítására, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására, illetve kísérleti-fejlesztésre, gyártási licenc és know-how beszerzésre, tanácsadás igénybevételére. A felhívás keretében a zöldgazdaság területén működő vállalkozások 20 millió és 1,5 milliárd forint közötti támogatásban részesülhetnek. A támogatás formája feltételesen vissza nem térítendő, intenzitása maximum 50 százalék. A Zöld Nemzeti Bajnokok program előminősítésére a znb.ifka.hu oldalon való regisztrációt követően lehet jelentkezni 2022. január 19. éjfélig. A támogatási kérelmek benyújtására az értékelést követően, 2022. február 10. és 24. között lesz lehetőség.
A GINOP-pályázat felhívását az MTI adta közre, és néhány napilap szemlézte, köztük mostani hírünk forrása, a Don’t wate it.