Megdöbbentő felfedezés eredményét tette közzé mai számában V.N. tollából a Világgazdaság: apró szemcsékből álló műanyag szennyezettséget fedeztek fel a kutatók az emberi vérben. Most először tapasztaltak ilyet, és a vizsgált személyek 80 százalékánál mutatták ki az egyezést. A kutatók azt még vizsgálják, hogyan kerülhetett műanyag az emberbe, de nagy valószínűséggel köze van a táplálkozáshoz és a belélegzett levegőhöz. A vérmintákban italos palackok, és élelmiszercsomagolások maradványait fedezték fel, valamint polietilént is találtak, amely a hordozható kis műanyagtasakok egyik fő alapanyaga. A tudósok főleg a rákkeltő hatás vizsgálatát tartják sürgetőnek.
Korábbi kutatások kimutatták, hogy a csecsemők székletében tízszer magasabb a mikroműanyag mennyisége, mint a felnőtteknél, és hogy a műanyag palackokkal táplált csecsemők naponta milliónyi mikroműanyag részecskét nyelnek le. Minderről a vérünkben föllelt mikroműanyagokról beszámoló cikkében ír a 444.Az írás szerzője Herczeg Márk.