Ljasuk Dimitry A Tisza nevében című rövidfilmje 2021-ben elnyerte a Gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztivál fődíját. A nyertes mű a folyót sújtó környezetszennyezést mutatja be, talán olvasóink is emlékeznek rá: a Dél-Kom Sajtófigyelő is bemutatta annak idején az alkotást. Magyarország egykori elnöke, Áder János Kék bolygó című podcastjának legújabb adásában a rendezővel, Ljasuk Dimitry független filmessel beszélgetett. Amint a BAMA beszámolt róla, az alkotó figyelmeztetett: a következő években várhatóan sokkal nagyobb hulladékmennyiség érkezik a Tiszán Magyarországra, mint korábban. Egyúttal azt tanácsolta a vízpartra, folyópartokra látogatóknak, hogy ne hagyják ott a hulladékot, mert “minden egyes összeszedett palack számít”.. A podcast ezúttal igen álmosra sikeredett, a hallgató semmi nóvumot nem tudhatott meg a beszélgetésből. Ezzel együtt minden hazai napilap kötelességének érezte, hogy az adás puszta tényéről is beszámoljon.