Az Európai Hulladékcsökkentési Hetet minden évben november utolsó hetében rendezik. A fenntartható jövő érdekében 2009-ben indított kezdeményezésben résztvevő országokban lelkes önkéntesek saját ötleteikkel hívják fel a figyelmet a tudatos hulladékgazdálkodásra, a hulladék keletkezésének megelőzésére, a termékek újrahasználatára, valamint az anyagok újrahasznosításának fontosságára. Az Unió illetékes szakbizottsága az idei évre meghirdette a tematikát , és a részvételi formákról is tájékoztatást közzé tett . A kapcsolódó honlapon hozzáférhetők a magyarulk is “beszélő” ötletek, és ingyenesen letölthetők a kommunikációs eszközök is.