A Marine Pollution Bulletin szakfolyóiratban nemrégiben közölt tanulmány szerint a polipok előszeretettel használják az eldobált szemetet, főként a sekély tengerfenék-közeli életmódúak. Bár már évtizedek óta tudnak a búvárok arról, hogy a polip, igen kíváncsi állatként rendszeresen megvizsgálja a tengerbe került idegen, ismeretlen tárgyakat, s időnként találtak eldobott üvegekben tanyát vert polipot is. Az azonban a mostani kutatásig nem derült ki, hogy mennyire széles körben elterjedt ez a szokás! Automata merülő járművek segítségével mélytengeri polipokról is készültek ilyen felvételek, vagyis a jelenség nem korlátozódik a sekély vizek lakóira. Minderről a National Geographic tudósított hétvégi kiadásában. Az írást több videóval illusztrálta a szerző, Landy-Gyebnár Mónika. Egyet mi is bemutatunk e helyt.
https://ng.24.hu/termeszet/2022/03/18/a-polipok-felhasznaljak-az-ember-altal-eldobalt-szemetet/