Az Új Dunántúli Napló és a Bama számolt be tagnapi kiadásában a Deloitte Global előrejelzéséről, amely szerint az idén piacra kerülő 1,4 milliárd új okostelefon gyártásából, szállításából és első éves használatából 146 millió tonna szén-dioxid származik majd. A gyártás jár a legnagyobb károsanyag-kibocsátással, ugyanakkor újrahasznosítással jelentősen csökkenthető lenne a környezetterhelés. Az ónt áramköri lapokhoz, a kobaltot akkumulátorokhoz, az alumíniumot pedig burkolatokhoz lehet újra felhasználni. Míg néhány évvel ezelőtt a ritkaföldfémek hasznosítása, elsősorban hangszórókba és akkumulátorokba üzleti szempontból nem volt életképes, ma már létezik technológia erre is. Több tendencia is arra utal, hogy az okostelefonok élettartama középtávon nőni fog. A hosszú elemzést itt olvashatják el.
Kapcsolódó hír, hogy egy tanulmány becslése szerint 2021-ben 57 millió tonnára volt tehető a világ eldobott elektronikai hulladékhegye. A Royal Society of Chemistry (RSC) szerint globális erőfeszítésre van szükség, hogy a Föld bányászata helyett ezt a hulladékot bányásszák ki. Az RSC kampányt indít, hogy felhívja a figyelmet a fogyasztói technológiában használt összes nemeselem további bányászatának fenntarthatatlanságára. Bár az elektronikai hulladék nagysága meghaladja a Kínai Nagy Falét, csak kevesebb, mint 20%-át gyűjtik össze és hasznosítják újra. A BBC World Service videóval is színesített beszámolóját több hazai sajtótermék is szemlézte, a legbővebb terjedelemben a Greendex vette górcső alá.