Természetesen országos ügy lett abból, hogy tegnap reggel a menetrendszerűen érkező kukásautót várták Vasszécsenyben, az STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft. (STKH) munkatársai azonban nem ürítették ki az edényeket, hanem helyette egy levelet hagytak, amelyben a cég azt üzeni: a hulladékgazdálkodási közszolgáltatást ellátni nem áll módjukban.

A cég másfél évvel ezelőtt közbeszerzésen nyerte el a hulladékszállítási feladatot. Az önkormányzat meg is küldte az általa megálmodott szerződést, ám a diktátumot az STKH azt nem írta alá, hanem módosításokkal küldte vissza, amit viszont ebben a formában a település nem akart szignózni. Az Azonnali szerint a szolgáltatás eddig így is zavartalanul folyt. Az STKH azonban május 25-én levélben megkereste a polgármesteri hivatalt, hogy ha továbbra is szerződés nélkül maradnak, június 1-én leállítják a szemét elszállítását. A kukákat tegnap már nem ürítették ki. Az Úgy tujuka polgármester levelét is közli, amelyben a településvezető bőséges tohuvabohu keretében későbbre ígért tájékoztatást.