A hazai tudományos magazin, a Qubit terjedelmes cikkben tekinti át tegnapi számában a szigetelőanyagok degradálódásának, hulladékká válásának folyamatát. Megint egy szédítő szám: évente 100 ezer köbméter habosított polisztirol ártalmatlanításáról kell(ene) gondoskodni Magyarországon. Az írás a Masterplast újrahasznosítási ötletét, az úgynevezett Thermobetont is bemutatja. Minden módszer jobb, mint a lerakás, hangsúlyozza a cikk, elég, ha arra gondolunk, hogy a hazai, illetve az európai építőipar is nagy mennyiségű hulladékot termel – az Európai Unió összes hulladékának mintegy harmadát.