A mezőőrség intézkedés alá vont egy helyi lakost Hajdúböszörményben, a Külső-Újfehértói út 4-es kilométerszelvényénél szerda reggel, mivel az illető nagyobb mennyiségű illegális hulladékot helyezett el az út mellett – erről a település Facebook-oldala számolt be. A posztban leírtak szerint az elkövető elismerte, hogy a hulladékot ő helyezte el. A mezőőrség a szükséges jogi lépéseket megtette, továbbá tájékoztatta a szemetelőt, hogy a hulladékot hová tudja a szabályoknak megfelelően elhelyezni. A hulladék útját – a hulladéktelepen történő elhelyezésig – a mezőőrség végigkísérte. Az esetről fotóval számolt be tegnap a HAON, és nyomában néhány más napilap is.