Valamennyi hazai napilap (pátrállástól függően) hosszabb-rövidebb terjedelemben foglalkozik Szabó Zsolt tegnapi online sajtótájékoztatójával, amelyen azt kérte a kormánytól, hogy nyilatkozzék: kikerülhet-e a hulladékszállítási közszolgáltatás a rezsivédett körből? A Párbeszéd szakpolitikusa emlékeztetett: a korábban az önkormányzati kézben jól működő szolgáltatást előbb a nemzeti kukaholdingba szervezte ki a kormányzat, majd az évi ötmillió tonna lakossági szilárd hulladék begyűjtését, kezelését koncesszióba adta 35 esztendőre. Dunaújváros alpolgármestere szorgalmazta, hogy az önkormányzatok kapják vissza a feladatokat és a jogköröket, a Mol pedig csak a finanszírozásban működjön közre, hiszen eddig sem az volt a probléma, hogy nincsen, aki ellássa ezeket a feladatokat, hanem a pénzügyi háttér omlott össze.
A Naphíre portál csaknem teljes terjedelemben közli a politikus mondandóját, de a nyugat.hu is bőséges összefoglalót ad. A napoilapok e két internetes felület tudósításait szemlézik.