A fenti címmel a BAMA mai számában ír cikket Wald Kata, korábbi olvasói megkeresésekre hivatkozva. Megszólaltatja Sárkány Sándort, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hivatalvezetőjét, aki elmondja: a kéményseprők munkájuk során, már a kéményből kijövő füstből meg tudják állapítani, ha valaki nem megfelelő tüzelőanyagot éget el. Sárkány Sándor megerősíti, hogy a hulladékkal való fűtés rendkívül környezetszennyező, mérgező. Káros a tüzelést végzőre és a közvetlen környezetében élőkre, mert a visszaáramló füst is ártalmas az egészségre.
Ruhanemű, műanyag, préselt, ragasztott anyagok, OSB-lapok, műanyag flakonok, gumi, elhasznált cipő, színes újságpapír – ezeknek az anyagoknak a tüzelőberendezés közvetlen közelében történő tárolása is rendkívül veszélyes, mert a kipattanó szikra sokkal könnyebben gyújtja be, mint például egy fahasábot. Jellemző, hogy ezek az anyagok égésük során nagyon büdösek, kormoznak, fekete füstöt adnak – összegez a hivatalvezető.