Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A szemét nem tűzre való, mégis sokan fűtenek vele | Dél-kom Intranet


A fenti címmel a BAMA mai számában ír cikket Wald Kata, korábbi olvasói megkeresésekre hivatkozva. Megszólaltatja Sárkány Sándort, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hivatalvezetőjét, aki elmondja: a kéményseprők munkájuk során, már a kéményből kijövő füstből meg tudják állapítani, ha valaki nem megfelelő tüzelőanyagot éget el. Sárkány Sándor megerősíti, hogy a hulladékkal való fűtés rendkívül környezetszennyező, mérgező. Káros a tüzelést végzőre és a közvetlen környezetében élőkre, mert a visszaáramló füst is ártalmas az egészségre. 
Ruhanemű, műanyag, préselt, ragasztott anyagok, OSB-lapok, műanyag flakonok, gumi, elhasznált cipő, színes újságpapír – ezeknek az anyagoknak a tüzelőberendezés közvetlen közelében történő tárolása is rendkívül veszélyes, mert a kipattanó szikra sokkal könnyebben gyújtja be, mint például egy fahasábot. Jellemző, hogy ezek az anyagok égésük során nagyon büdösek, kormoznak, fekete füstöt adnak – összegez a hivatalvezető.