Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A szemét forradalma | Dél-kom Intranet


– Egyszerűen kevesebbet kell ennünk – mondja többek között Tom Szaky, akivel a fenti címen közöl exkluzív iinterjút Heincz Barnabás tollából mai kiadásában a szeretlekmagyarorszag.hu..

– Ez a terület izgatja legkevésbé az emberek fantáziáját – mondja a hulladékgazdálkodásról. – Amikor előadást tartok egy egyetemen, gyakran felteszem a kérdést a diákoknak: van bárki önök közül, aki gondolt már rá, hogy az egyetem után a hulladékiparban helyezkedjen el? Soha, egyetlen kéz sem lendül a magasba. Vannak olyan kulturális környezetek, ahol a szülők azzal riogatják a gyerekeket, hogyha nem tanulnak elég jól, akkor elmehetnek kukásnak. Olyan olcsón akarom elszállítani a szemetet, amennyire csak lehet, és, ha ennek a szemétnek van bármilyen értéke, akkor kiválogatom és eladom. Ez a szemét egyszerűsített üzleti modellje. Ha ezzel a hozzáállással vágunk neki ennek az iparágnak, akkor nagyon drága eszközökre lesz szükségünk. Rengeteget kell befektetni, a haszon mégsem számottevő, ilyen környezetben pedig nem szárnyal az innováció. Nagyon nehéz változást elérni olyan területen, ahol a pénz nagy része az eszközökre megy el, nem pedig kutatásra és fejlesztésre. Mindenki a Google-nél akar fejleszteni, mert abban van az igazán nagy pénz, nem pedig a hulladékgazdálkodás innovációjában – mondja sok egyéb mellett Tom Szaky.
Beszél a körkörös gazdaságról, és értelmezi egyik legismertebb kijelentését, hogy a zero waste életstílus megvalósítható. A legalapvetőbb, legegyszerűbb lépés, mondja, hogy minimalizáljuk a fogyasztásunkat, a vásárlásokat. Muszáj lenne eljátszanunk ezzel a gondolattal.
Cégével és a világ legnagyobb pelenkagyártóival indítanak közös online felületet, ahonnan egy kis készletet lehet majd rendelni, amibe belerakhatjuk a pelenkát, és visszaküldhetjük. Ők kielemezik, és megmondják, hogy a baba allergiás-e valamire vagy hajlamos-e rá. Egészséges vagy gyenge a mikrobiomja? Hajlamos-e az elhízásra satöbbi.
– A feleségem például irtózik a tűktől, és soha nem akar elmenni vérvételre. Képzelje el, hogy mennyire megkönnyítené az életét, ha csak egy kis fiolába tett tampont kellene elküldenie tesztelésre! – mondja Szaky.
A hulladék tehát hihetetlen mennyiségű információt hordoz, amit csak úgy eldobunk, és vele együtt hatalmas üzleti lehetőséget is.
A rendkívül érdekes cikk az alábbi linket a böngészőbe bemásolva olvasható el:
 

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/jovo/tom-szaky-interju-terracycle-loop/