A Pécsi Tudományegyetem szívesen hirdeti magáról, hogy az orzág legzöldebb egyeteme, de már nem sokáig viselheti ezt a büszka címet, ugyanis 2030-ra karbonsemleges egyetemmé válik a MOME. A felsőoktatási intézmény zöld átállását támogató stratégiai megállapodást kedden írták alá a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) képviselői Budapesten. Magyarország első, nettó karbonsemleges felsőoktatási intézményévé így a budapesti képzőközpont válik. A zöld átállás az egyetem működésének minden területét érinti, rengeteg plusz feladattal jár, a hatékonyabb energiafogyasztástól a hulladék csökkentésén át a papírmentes adminisztráció bevezetéséig.
A MOME és az ITM megállapodásáról, annak tartalmáról a legbővebb terjedelemben a Don’t waste it, a hazai hulladékmagazin számolt be tegnapi számában, de gyakorlatilag valamennyi központi napilap közölt hosszabb-rövidebb tudósítást.
https://dontwasteit.hu/2022/03/09/karbonsemleges-egyetemme-valik-a-mome/