A Pécsi Tudományegyetem (PTE) is csatlakozott a Passzold vissza, Tesó! szlogenű nemzetközi kampányhoz, melynek keretében eddig közel 3000, már feleslegessé vált mobiltelefont gyűjtöttek össze az intézményben. Most újra kérik: a természet védelmében, adjuk le nem használt telefonjainkat! A legfőbb cél az, hogy a mobil készülékek, GPS-ek, táblagépek, laptopok és azok töltői ne a települési szilárdhulladékban végezzék, hisz feldolgozásukkal értékes nyersanyagok nyerhetők vissza.
A múlt héten a Dél-Kom Sajtófigyelés is beszámolt a kampány hazai újraindításáról. A PécsMa hétvégi kiadásában a PTE felhívását is közli. Az akció május 22-ig tart. A hír mellé a figyelemfelhívó videó is bekerült.
https://www.pecsma.hu/zoldzona/lapul-meg-regi-mobiltelefon-a-fiokod-aljan-mutatjuk-hol-add-le/