A budapesti román nagykövetség előtt tiltakozott a Jobbik az ellen, hogy mennyi szemét érkezik a szomszédból a Tiszán (a kérdéssel a Dél-Kom Sajtófigyelés is többször foglalkozott). Ez felbőszítette a romániai magyar párt, az RMDSZ politikusát, Csoma Botondot, aki hétfőn közölte: a Jobbik éket akar verni a két ország közé. Tudni kell, hogy a párt adja a román kormány környezetvédelmi miniszterét, aki állítólag megoldást keres a kérdésre. Az adok-kapokban a Jobbikon volt a sor, a párt három képviselője közös nyilatkozatot adott ki, amelyben leszögezték: a román fél még Ukrajnát is alulmúlja a magyarországi védekezés segítésében, hiszen megtagadta a monitoring kamerarendszer telepítését a folyó romániai szakaszán. Ha részletesen is kíváncsiak a felek közötti szócsatára, úgy érdemes átfutniuk a ma reggeli napilapokat. Az alábbi linkre kattintva a 24.hu objektívnek ítélhető írását olvashatják Molnár Zoltán tollából.
https://24.hu/belfold/2022/04/26/jobbik-rmdsz-adok-kapok-tisza-szamos-szemet-romania/
Ha valamivel sarkosabb elemzést olvasnának szívesen, úgy az Alfahír tudósítását ajánljuk:

Az ATV tegnap esti híradója beszámolt róla, hogy miközben a felek vitatkoznak, a szennyezés Románia felől, most elsősorban a Szamos közvetítésével zubog tovább. A televíziós műsor részletét a cikk végén találják.
