Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A politikusok vitatkoznak, a hulladék zubog tovább | Dél-kom Intranet


A budapesti román nagykövetség előtt tiltakozott a Jobbik az ellen, hogy mennyi szemét érkezik a szomszédból a Tiszán (a kérdéssel a Dél-Kom Sajtófigyelés is többször foglalkozott). Ez felbőszítette a romániai magyar párt, az RMDSZ politikusát, Csoma Botondot, aki hétfőn közölte: a Jobbik éket akar verni a két ország közé. Tudni kell, hogy a párt adja a román kormány környezetvédelmi miniszterét, aki állítólag megoldást keres a kérdésre. Az adok-kapokban a Jobbikon volt a sor, a párt három képviselője közös nyilatkozatot adott ki, amelyben leszögezték: a román fél még Ukrajnát is alulmúlja a magyarországi védekezés segítésében, hiszen megtagadta a monitoring kamerarendszer telepítését a folyó romániai szakaszán. Ha részletesen is kíváncsiak a felek közötti szócsatára, úgy érdemes átfutniuk a ma reggeli napilapokat. Az alábbi linkre kattintva a 24.hu objektívnek ítélhető írását olvashatják Molnár Zoltán tollából.

https://24.hu/belfold/2022/04/26/jobbik-rmdsz-adok-kapok-tisza-szamos-szemet-romania/

Ha valamivel sarkosabb elemzést olvasnának szívesen, úgy az Alfahír tudósítását ajánljuk:

https://alfahir.hu/2022/04/26/tiszai_szennyezes_csoma_botond_rmdsz_jobbik_romania_budapesti_nagykovetsege

Az ATV tegnap esti híradója beszámolt róla, hogy miközben a felek vitatkoznak, a szennyezés Románia felől, most elsősorban a Szamos közvetítésével zubog tovább. A televíziós műsor részletét a cikk végén találják.

https://www.atv.hu/belfold/20220426/valaszolt-a-jobbik-az-rmdsz-nek-a-roman-fel-meg-ukrajnat-is-alulmulja-a-magyarorszagi-vedekezes-segiteseben