A sajtó kisebb-nagyobb késésekkel tudósít a tavaszi nagytakarítás kezdéséről (március 21.), és háttéranyagokat is közöl. A Csodálatos Magyarország magazin például tegnapi kiadásában tekintett vissza a nyitó eseményre, és néhány fontos tényre is fölhívta a figyelmet. Noé Veronika és Nagy László cikkéből kiderült például, hogy az eldobott papír zsebkendő sem olyan ártalmatlan, mint elsőre gondolnák. A cellulóz, és a különböző vegyi anyagok, amelyektől illatosak és gépben moshatók lesznek, akár 5 évig is terhelik a természetet, és szennyezik a talajvizet.
Az írás melléklete egyébként egy újabb videó, amelyben Badár Sándor bíztat a rendre.
Ide kapcsolósik a KaposvárMost híre, amely szerint 15 külterületi helyszínen számolt föl a város illegális hulladéklerakót. A munkálatok 35 millió forintba kerültek.