Olyan hosszú, és a BAMA különböző felületeire, írásaira visszautaló olvasói levelet közölt ma regel a BAMA és az Új Dunántúli Napló, amely egészen biztosan nem Egy, a vasút sorsáért aggódó pécsi polgár jegyez, ahogy az a levél (majdnem) végén szerepel. A nyilvánvalóan szerkesztőségi, terjedelmes cikk az egykori Széchenyi-aknai bányavasút jelenlegi, gazzal, dudvával, liánnal benőtt, szemetes állapotára hívja fel a figyelmet. Illegális hulladéklerakókat is fölfedezni vél. Felelősként a MÁV-ot jelöli meg a szerző, a Pécsett hulladékgazdálkodást folytató cégekre nem mutogat.