Pécsett évek óta tartó szélmalomharcot figyelhetünk meg a varjak ellen. Idén az év elején a Biokom NKft. közleményt jelentetett meg arról, hogy a vetési varjak szennyezik a pécsi közterületeket, ennek okán számos fészket eltávolítottak februárban. Ez azonban nem hozta el a kívánt eredményt. Az Új Dunántúli Napló és a BAMA ma arról ír (szerző: M.R.), hogy a nyitva hagyott vagy felejtett hulladéktárolók felelősek a madarak elszaporodásáért. A cikkben Bank László, az MME baranyai csoportjának pécsi irodavezetője odanyilatkozik, hogy ahol elérhető a zárt szemétgyűjtés, ott is gyakorta landol a tároló mellett a hulladék. Ahogyan a szakértő is rávilágított, ha nem lenne annyi élelmiszerhulladék szerte az utcákon, lakóterületeken, a varjak nem tudnának hozzáférni, így a probléma nagymértékben javulna.
Ugyancsak a Biokom Nkft.-hez kapcsolódó mai hír a BAMA felületén, hogy a cég több másik pécsi vállalathoz hasonlóan csődközeli helyzetben van. A cikk szerint a társaságok eladósodottságának foka egyfelől szűkíti a vagyongazdálkodás lehetőségét, másfelől súlyosan veszélyezteti egyes közszolgáltatások biztosítását. De vigyázat! Az írás Bóka Máté tollából származik, aki feltehetően élete egyik fő céljának tekinti, hogy lehetőleg napi gyakorisággal rúgjon bele társvállalatunkba.