Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A nyitott kukák miatt egyre több a varjú | Dél-kom Intranet


Pécsett évek óta tartó szélmalomharcot figyelhetünk meg a varjak ellen. Idén az év elején a Biokom NKft. közleményt jelentetett meg arról, hogy a vetési varjak szennyezik a pécsi közterületeket, ennek okán számos fészket eltávolítottak februárban. Ez azonban nem hozta el a kívánt eredményt. Az Új Dunántúli Napló és a BAMA ma arról ír (szerző: M.R.), hogy a nyitva hagyott vagy felejtett hulladéktárolók felelősek a madarak elszaporodásáért. A cikkben Bank László, az MME baranyai csoportjának pécsi irodavezetője odanyilatkozik, hogy ahol elérhető a zárt szemétgyűjtés, ott is gyakorta landol a tároló mellett a hulladék. Ahogyan a szakértő is rávilágított, ha nem lenne annyi élelmiszerhulladék szerte az utcákon, lakóterületeken, a varjak nem tudnának hozzáférni, így a probléma nagymértékben javulna.

Ugyancsak a Biokom Nkft.-hez kapcsolódó mai hír a BAMA felületén, hogy a cég több másik pécsi vállalathoz hasonlóan csődközeli helyzetben van. A cikk szerint a társaságok eladósodottságának foka egyfelől szűkíti a vagyongazdálkodás lehetőségét, másfelől súlyosan veszélyezteti egyes közszolgáltatások biztosítását. De vigyázat! Az írás Bóka Máté tollából származik, aki feltehetően élete egyik fő céljának tekinti, hogy lehetőleg napi gyakorisággal rúgjon bele társvállalatunkba.