Nincs sok haszna annak, hogy az EU betiltott egyszer használatos, műanyagból készült eszközöket. Gumiabroncs, szintetikus ruhák mosása, tisztító- és illatszerek használata – ezek adják a szervezetünkbe jutó mikroműanyagok forrását. Mivel a műanyag csomagolóanyagok csak lassan, évszázadok alatt bomlanak le, nem okozhatják a jelenleg szervezetünkbe jutó szennyeződéseket. Erről beszélt a Népszava tegnap esti kiadásában (szerző: Fekete Norbert) Nagy Miklós, a Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség főtitkára, aki szemléletformáló intézkedésnek tekinti az Európai Unió tavaly nyáron minden tagállamban hatályba lépett irányelvét, amellyel megtiltja bizonyos egyszer használatos műanyag termékek, SUP-ok (Single Use Plastic) forgalmazását. A cikkben megszólal Simon Gergely, a Greenpeace Magyarország vegyianyag szakértője is. Simon tévútnak tartja a biológiailag lebomló műanyagokat. Ezek részint fenntartják az igényt az eldobható csomagolásokra, másrészt mivel műanyagról van szó, az emberek sokszor a szelektívbe teszik. Csakhogy a lebomló zacskók nem újrahasznosíthatók, így lényegében „elszennyezik“ az újrahasznosítható, „rendes“ műanyagot.
A bő terjedelmű írás sok érdekes részlettel szolgál még.
