A baranyai hírportál, a Bama adott körképet tegnap esti kiadásában az OECD vizsgálatára hivatkozva, szerkesztőségi cikkében a műanyagok környezetkárosító hatásáról és újrafelhasználásáról. A lényegi megállapítás: az üvegházhatású gázkibocsátás 3,4 százalékát okozzák a műanyagok, de kevesebb, mint tíz százalékukat hasznosítjuk újra. 2019-ben 460 millió tonna műanyagot használtunk fel világszerte, vagyis 2000 óta megduplázódott a mennyiség. A műanyaghulladék több mint a duplájára nőtt, elérte a 353 millió tonnát.
Az OECD a jelentést az ENSZ február 28-án Nairobiban kezdődő Környezetvédelmi Közgyűlése előtt publikálta, ahol várhatóan hivatalos tárgyalások kezdődnek egy jövőbeli nemzetközi műanyagegyezményről.