Az ENSZ tagországai nairobi tanácskozásuk szerdai munkanapján megállapodtak abban, hogy 2024-re jogilag kötelező érvényű szerződést alapítanak a világot szennyező műanyaghulladékok minél nagyobb arányú felszámolására – jelentette ma reggeli kiadásában a Magyar Távirati Irodára hivatkozva a BAMA. Az ENSZ Környezetvédelmi Közgyűlése – amelynek 175 ország a tagja – egyhangúlag szavazta meg a kezdeményezést. A szerződésben a műanyagok teljes életciklusával foglalkoznak majd, a termeléstől a hulladékig.