A német kormány csütörtökön bejelentette, hogy támogatja azt a törvényjavaslatot, amely szerint a műanyaggyártással foglalkozó vállalatoknak a jövőben hozzá kell járulniuk az utcákon és a parkokban található szemét eltakarításának költségeihez. A részletekről a hazai tudományos magazinban, a Qubit ma reggeli kiadásában Bodnár Zsolt számol be.A javaslat szerint a díjat 2025-től kell befizetni egy, a kormány által kezelt alapba, minden olyan gyártónak, amely egyszer használatos műanyagot tartalmazó termékeket állít elő. Az alap évi 450 millió eurós bevételre számít. Az érintett termékek közé tartoznak a cigarettaszűrők, az italos dobozok és az elvitelre szánt ételek csomagolóanyagai. A német Környzetvédelmi Minisztérium Twitter-oldalán mindenesetre már az új jogszabály bevezetése mellett argumentál.