A multinacionális mezőgazdasági konszern, az öntözőberendezések gyártója, a Netafim azért döntött úgy, hogy Mexikóban nyitja meg új hulladékhasznosító üzemét, mert az agráripari ágazat ott erőteljesen növekszik.
– A zárt körforgás modelljének megvalósítását tűztük ki célul – mondta John Farner, a Netafim munkatársa. – Ezt a koncepciót vittük át egy másik piacra, ahol a lehetőségeink most tovább nőnek. A zártkörű modell részét képezi a termesztők műanyag hulladék megsemmisítése terén nyújtott támogatása is. A vállalat újrahasznosított anyagokat használ fel az általa forgalmazott csepegtetős öntözőrendszerek előállításához. – A műanyag hulladék mennyiségének növekedése globális probléma – mutatott rá John. – Mi a Netafim-nél kiemelt felelősséggel foglalkozunk a probléma kezelésével nem csak Kaliforniában, hanem most már Mexikóban is.
Az Agrofórum tegnap délutáni kiadásában Ordódy Eszter részletesen ír az új kezdeményezésről, amelyhez csak követőket kívánhatunk Európában is magunknak.
A témát több hazai mezőgazdasági szaklap is megtalálta magának, így a nemzetiagro című lap, és a hírnavigátor is. Utóbbi fényképes tudósításának alapja ugyancsak az Agrofórum.