Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A műanyag hulladék égetése segíthetne? | Dél-kom Intranet


– A  hulladéklerakók helyett erőművekben kéne végeznie az újrahasznosításra alkalmatlan műanyagoknak – fogalmazott a Műanyagipari konferencián, Budapesten még tavasszal Demjén Zoltán, az MMSZ (Magyar Műanyagipari Szövetség) alelnöke. Előadását a természetesen a szaklap, a Polimerek kivonatolta, és tegnapi számában az Origó is idézte, annak kapcsán, hogy A Central European Plastics Meeting (CEMP) ma és holnap, a Vártkert Bazárban várja a műanyagipar aktív résztvevőit a balti régiótól egészen a balkáni országokig. A konferencia témái között is megtalálható a műanyag hulladék kezelése. Nagyon is aktuális téma, tehetnénk hozzá, s akkor most számok következnek, amelyeket ma reggeli nyitó előadásában ugyancsak Demjén Zoltán, a BASF (Badische Anilin- und Soda Fabrik) nyugalmazott igazgatója ismertetett. Jelenleg évente körülbelül 3,5 millió tonna háztartási hulladék képződik hazánkban, ennek körülbelül 10%-a, 350 kilotonna a hasznosítható műanyag hulladék, ebből 200 kilotonnát, vagyis 57%-ot dolgozunk fel, nagyjából 120 kilotonnát mechanikai reciklálással és 80 kilotonnát energetikai hasznosítással. A két számot egymásból kivonva kiderül: 150 kilotonna, vagyis 43% a hulladéklerakóba kerül. Ez nagyon rossz arány, amin mindenféleképpen változtatni kell. Az egyik cél, hogy 2025-re, hogy nulla kilogramm műanyag kerüljön a hulladéklerakókba, a másik pedig, hogy 50% legyen a mechanikai reciklálás aránya.