Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A MOL-pályázatról | Dél-kom Intranet


Erős leegyszerűsítéssel mindenki megmondhatta, hogy milyen szolgáltatási és földrajzi területen, milyen mennyiségre vállalna a jövőben

  • hulladékszállítást;
  • kezelést, válogatást;
  • bálázást, tárolást,

– írta a Telex 35 évre kapta meg a hulladékgazdálkodást a Mol, most a cégeknek kell dönteniük, akarnak-e vele dolgozni című cikkében. A cikk írója, Brückner Gergely megszólaltatja mindkét oldal szereplőit. A hulladékos vállalatok azt szeretnék, írja, hogy ne csak a csókosok, pár kiválasztott partner kapjon lehetőséget, hanem a mostani cégek is maradhassanak a szakmában. Igaz, olyan véleménnyel is találkozott, hogy soha nem árt egy szakmának, ha a rosszabb hatékonyságú szolgáltatók kirostálódnak.

A koncesszióbirtokos Brückner szerint azt mondja: „Az intézményi rendszer kialakítása során szem előtt tartottuk, hogy a kisebb, egy-egy hulladékáramot lefedő, illetve egy-egy tevékenységet ellátó cégek is helyet kapjanak a rendszerben, ezért a pályázatot 16 hulladékáramra és 4 tevékenységre írtuk ki.” A Mol egyébként eltökélt, vagyis a pályázatot a kifogások ellenére nem kívánja felfüggeszteni, mint jelezték,

a szolgáltatás indulása 2023. július 1., amit törvény is szabályoz, ennek módosítására nincs lehetőség, bár ilyen hírek a napisajtóban is fölbukkantak.

Ugyanakkor nagyon fontos, hogy a nagy átalakítás során ne veszítse el az ágazat a hadra fogható munkaerőt, vélik mindkét oldal szereplői.