A szakportálok és az országos napilapok figyelmét sem kerülte el a hír: a MOL felvásárolta Magyarország piacvezető műanyag-újrahasznosító vállalatát. A ReMat feldolgozó kapacitása 25 000 tonna évente. 200 alkalmazottat foglalkoztatnak, két termelőüzemük Tiszaújvárosban és Rakamazon, logisztikai központjuk Pozsonyban található. A hírforrások emlékeztetnek rá, hogy 2019 novemberében a MOL az Aurora Kunststoffe GmbH-t vette meg (újrahasznosított műanyag alapú kompaund-gyártó vállalat Németországban). A hazai cégóriás stratégiai partnerséget kötött a német APK vállalattal, amely úttörő szerepet játszik a műanyag újrahasznosítási technológia fejlesztésében, és a svájci Meraxis céggel, hogy a jövőben a poliolefin re-kompoundok fejlesztését és gyártását előremozdítsa. Kiszivárgott információk szerint, idézzük: “a MOL komoly lépéseket tervez a további hulladékgazdálkodási tevékenységek irányába.”
A Dél-Kom Sajtófigyelés a hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it cikkét szemlézte.
