Támogatná a válaszadók 78,9 százaléka, hogy az egyszer használatos műanyag és fém italpalackokat, a fém italdobozokat, valamint az üvegpalackokat vissza lehessen váltani – többek között ez derült ki a Magyarország Kormánya által meghirdetrett online környezetvédelmi konzultációból. A kérdésekre több mint 70 ezren válaszoltak, az eredményeket most összesítették, és ismetették közlemény formájában a Magyar Távirati Irodával. A Nyitrai Zsolt kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott és Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár által jegyzett anyagot több sajtótermék is átvette, a legnagyobb terjedelemben a hazai hulladékos szaklap, a Don’t waste it szemlézte.

A válaszadók 90,3 százaléka teljes mértékben egyetértett azzal, hogy a környezetszennyezés csökkentése érdekében további, az egyszer használatos műanyagokra vonatkozó intézkedéseket vezessenek be, mert helyettesítő termékek is rendelkezésre állnak.