Szerkesztőségi cikkben számol be (a The Guardian című brit napilap írására hivatkozva) a Magyar Nemzet mai számában arról, hogy naponta tízmillió mikroműanyag-részecske kerül a kék bálnák emésztőrendszerébe egy új tanulmány szerint. Ezzel a hatalmas tengeri emlősök a legnagyobb műanyagszemét-fogyasztók a világon. Ez azt jelenti, hogy három-négy hónap alatt több mint egymilliárd részecske köt ki a bélhálózatukban. A legmegdöbbentőbb, hogy az elfogyasztott mikroműanyag-részecskék jelentős része nem a vízben, hanem a megevett planktonokban és halakban található. Amint a hazai napilap is hivatkozik rá, a Nature Communications című folyóiratban is megjelent egy tanulmány, amelynek vezető szerzője, Shirel Kahane-Rapport szerint a bálnazsírban is azonosították már ezeket a szennyeződéseket.
