A Kék Bolygó Alapítvány széles nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakértője, Wágner Krisztina adott interjút Kövesdi Miklós Gábornak, a Szeretlek Magyarország kolumnistájának. A számtalan érdekes megállapítást tartalmazó beszélgetésben szó esik például arról, hogy nincsen nemzeti karaktere a hulladéknak. A lerakók szaga mindenütt ugyanolyan.
Wágner hosszan beszél a szelektív gyűjtés fontosságáról is. Magyarországon az a leginkább hangoztatott kifogás a szelektív hulladékgyűjtéssel szemben, hogy „tudom, úgyis egy helyre öntik”. Ez egyszer bekerült a köztudatba, és nem lehet kiirtani. A médiának ebben hatalmas a felelőssége, nem volt senki, aki utána nézett volna, mi az igazság, csak terjesztették ezt a butaságot.
A hosszú interjú az alábbi linken érhető el: