A napi sajtó híreiből úgy tűnik, hogy sokan nincsenek tisztában a hulladékgazdálkodás szabályaival. Tamásiban például (ahogy a Dél-Kom Sajtófigyelő is megírta) egy 8000 tonnás szeméthegy borzolja a kedélyeket. A szaporodó szabálysértésekre, bűncselekményekre fölfigyelt a jogado.hu is, amely most a bejegyzésünk címéül is választott cím alatt korrekt összefoglalót ad olvasóinak. A szerző, Dr. Bihari Ákos LL.M. rögtön a cikk elején rögzíti, hogy a hulladékgazdálkodási tevékenységek hatósági engedély hiányában nem végezhetők. A többit (a kivételeket, az ettől eltérő eseteket satöbbi) az alábbi linkre kattintva olvashatják. Érdemes: