Formabontó szakmai pódiumbeszélgetést szervezett a Klímapolitikai Intézet tegnap a magyarországi hulladékgazdálkodás és körforgásos gazdaság jövőjéről, ahová az akadémiai, a vállalati és a kormányzati szféra legnevesebb szereplőit invitálták meg. Az Intézet híroldala adja a rendezvényről a legrészletesebb beszámolót, de hosszabb-rövidebb terjedelemben a tekintélyesebb napilapok is górcső alá veszik mai számukban, reggeli kiadásukban a sajtónyilvános beszélgetést. A programon részt vett Pethő Zsolt, a MOL körforgásos gazdálkodási szolgáltatások igazgatója is, aki megismételte cége álláspontját, amely szerint MOL a hulladékgazdálkodási koncessziós pályázat nyertesként az újrahasznosításon felül energiahordozót és energiát szeretne a hulladékból előállítani, amely hosszú távú vállalati stratégiájának szerves része. Jelenleg három válogató üzem tervezése zajlik, de a begyűjtés és a szállítás logisztikai infrastruktúráját is fejleszteni fogja a nagyvállalat, amelynek keretében egyeztetést kezdeményez partnereivel. Képünkön: Pethő Zsolt a pódiumbeszélgetésen megvilágítja az általa irányított szervezet álláspontját.
![]()