A hazai sajtóban is vezető hír lett: Romániában sürgősségi kormányrendeletet fogadtak el szerdán, amelynek értelmében tilos minden fajta hulladék, anyag vagy tárgy felgyújtása, valamint a szemét elásása. Ezekért vagy a hulladék nem megfelelő helyen történő kidobásáért nemcsak pénzbírság, hanem 3-tól 5 évig terjedő börtönbüntetés is kiszabható. A jogszabállyal a tarlóégetésért kiszabható büntetési tételeket is növelték.
A Dék-Kom Sajtófigyelés a maszol.ro híroldalt, az eredeti közleményt szemlézte.
https://maszol.ro/belfold/Ezentul-buncselekmenynek-minosul-a-hulladek-es-tarlo-egetese-is
A TransTelex cikkében, Babos Krisztina írásában a pénzben kiszabható büntetési tételek is szerepelnek.
Az erdélyi hírportál a román környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztert, Tánczos Barnát is idézi.