Tavaly két esetben is a katasztrófavédelem segítségét kellett kérni a gépjárművekben felcsapott lángok megfékezéséhez, az elmúlt két hónapban pedig a fűtési melléktermékeként keletkezett salak, hamu, illetve kazánpor már nyolc alkalommal is tüzet okozott a vállalat hulladékbegyűjtő járműveiben – hívta fel a figyelmet Agatics Roland, a Duna-Tisza Közi Hulladékgazdálkodási (DTkH) Nonprofit Kft. ügyvezetője a Magyar Hírlap néven meglenő periodika hétvégi számában. Ugyanakkor – mutatott rá a cégvezető – ezek a melléktermékek kiválóan hasznosítók – például komposztálással – a kertekben, a telkeken vagy beltéren is. Számos másodlagos nyersanyagot tartalmaznak, illetve lúgosítják a talajt, így akár csak kiszórjuk, akár beforgatjuk, nagyon jót tesznek a növényeknek. A rezsicsökkentés visszavágása óta sokan olyanok is fával fűtenek, akik azelőtt korábban sohasem kísérleteztek ilyesmivel. A szaporodó kukásautó-tüzek elsősorban erre vezethetők vissza.